دکتر علیرضا حیدری بکاولی
علیرضا حیدری بکاولی
تخصص : فلوشیپ فوق تخصصی پیس میکرو الکتروفیزیولوژی قلب

شماره مطب:05138516784

آدرس مطب:مشهد خیابان کوهسنگی 6 ساختمان پزشکان نیکان

شماره نظام پزشکی:32183

drheidaribakavoli.com
تپش قلب

تپش قلب     
.تپش قلب ييماري  نيست، بلكه علامتى است كه ممكن است علت آن يك بيمارى قلبى يا غير قلبى باشد
هر وقت فردى ضربان قلب خود را كه معمولا با احساس ان خوشايندى است حس كند، مى گوييم كه وى تپش قلب دارد
تپش قلب را پزشك نه مى بيند و نه حس مى كند و در واقع احساسى است كه نزد بيمار است و او سعى مى كند با واژه ها آن را براى پزشك بيان كند تا پزشك ان را درك كرده و علت را پيدا و درمان كند
تپش قلب در بيشتر اوقات به علت اضطراب است. كسى كه دچار اضطراب و دلهره است معمولا ضربان قلب خود را در قفسه سينه حس مى كند كه بيشتر أوقات  با تند تر شدن ، و همينطور ضربانهاى محكم در قفسه سينه همراه است. در اين وضعيت قلب در بيشتر اوقات هيچ مشكلى ندارد. و نوار قلب و اكو كارديو گرامى هم طبيعى هستند
از ديگر مواردى كه قلب هيچ مشكلى ندارد ولى بيمار طپش قلب دارد ، كم خوبى است، غير از كم خونى مى توان به پر كارى تيرو ئيد اشاره كرد. 
البته موارد ديگري هم هستند كه براى اختصار مطلب از آن مى گذريم. مهم اين است كه بدانيم در تپش قلب لزوما بيمارى اصلى قلبى نيست.
گاهي اوقات واقعا أشكال قلبى است كه باعث تپش مى شود.
اين اشكال مى تواند ضربان تند و غير عادى قلب ،  تك ضربه هاى خارج از ريتم طبيعى قلب يا يك ريتم كاملا  نامنظم باشد.
گر چه در بیشتر اوقات تپش قلبها خیلی پر سر و صدا و آزار دهنده هستند ولی خبر خوب این است که در بیشتر موارد کم خطر بوده ودر بسیاری از موارد می توان علت آنرا پیدا و درمان قطعی کرد.
البته جون تپش قلب می تواند علامتی از بیماریهای خطرناک قلبی هم باشد ، باید به طور حتم این علامت را جدی گرفت و به پزشک مراجعه کرد.

طراحی وایجاد شده:شرکت مهندسی دکتر سیستم